Przykład naważalni

Waga produktowa
Mierniki wagowe


Mierniki wagowe produkcji RHEWA - 82Comfort ze złączem RS485 do komunikacji ze sterownikiem PLC-CJM-CPU13 oraz z wyjściem logicznym do dozowania.

Mierniki w systemie spełniają funkcję dozowania poszczególnych składników według receptury wybranej w jednostce nadrzędnej.
Terminal komunikacyjny
Terminal komunikacyjny NSA15TX01S-E jest komputerem przemysłowym z procesorem 1,3GHz i pamięcią wewnętrzną 2 GB. z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 15'.
Na terminalu zainstalowany jest program do obsługi naważalni. Podstawowe funkcje programu to:
  • Biblioteka operatorów
  • Biblioteka surowców z możliwością wpisania przez administratora stanu magazynowego (umożliwia łatwą kontrolę ilości zamawianych surowców)
  • Biblioteka receptur
  • Biblioteka klientów -Biblioteka archiwalnych naważeń
Na podstawie danych z powyższych rejestrów program będzie realizował proces dozowania i mieszania składników według podanej receptury łącznie z czasami mieszania dla poszczególnych receptur. Po wykonaniu zadanego mieszania sporządzony jest raport automatycznie zapisany w pamięci terminala oraz jeśli zajdzie taka potrzeba może zostać wydrukowany na dowolnej drukarce podłączonej do terminala.
Biblioteki będą mogły być obsługiwane również z komputera w biurze połączonego z terminalem poprzez ethernet za pomocą arkusza kalkulacyjnego EXCEL.
Po uruchomieniu funkcji naważania według receptury, na ekranie pojawi się animacja z wizualizacją procesu dozowania z odczytem podstawowych parametrów takich jak masa zważonych składników, numer szarży, ilość zarobów wykonanych i pozostałych.

Sterownik programowalny

Pracą urządzeń wykonawczych takich jak: zawory przepustnic, silniki podajników, mieszalnik steruje sterownik PLC-CJM-CPU13 ściśle współpracujący z terminalem opisanym powyżej.
mapa strony